II Konferencja & Expo Smart Ecosystems — Gliwice 2019 to wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty prowadzone przez wybitnych międzynarodowych ekspertów Smart City.

Przez dwa dni, 29-30 maja 2019, w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach praktycy z USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec i Polski będą mówili o najważniejszych aspektach inteligentnego rozwoju miast oraz ekosystemu, do którego te miasta należą.

Podczas konferencji rozmawiać będziemy m.in. na tematy: szans wynikających ze współpracy administracja — nauka — biznes, jak budowane są ekosystemy na świecie, czy miasta są gotowe do wdrażania rozwiązań Smart, jak zamawiać innowacyjne rozwiązania.

Do kogo kierowane jest wydarzenie?

 • samorządowcy szczebli wojewódzkiego, powiatowego oraz gminnego
 • przedstawiciele administracji rządowej
 • środowisko naukowe
 • przedsiębiorcy, firmy technologiczne, startupy
 • organizacje pozarządowe
 • media

KEYNOTE

Michael Lake

prezes Leading Cities
leadingcities

Ekspert w zakresie zrównoważonego rozwoju. Doświadczenie zdobywał we wszystkich sektorach, publicznym, prywatnym, uniwersyteckim oraz społecznym. 

Michael jest w gronie doradców oraz radach takich wydarzeń i organizacji jak między innymi:

 • Smart City Expo World Congress
 • Smart & Resilient Cities,
 • Boston Committee on Foreign Relations,
 • Harvard University’s Taubman Center,
 • Young Leader for World Cities Summit.

Michael Lake pracował w Białym Domu w administracji Prezydentów USA – Billa Clintona oraz Georga W. Busha, a także dla Baracka Obamy. Budował międzynarodowe relacje dla Gubernatora Massachusetts, współpracował z Premierem Irandii. Jako prezes Leading Cities tworzy globalną sieć współpracy pomiędzy miastami, uniwersytetami oraz przedsiębiorstwami.

WARSZTATY

Chcielibyśmy, żeby uczestnicy Smart Ecosystems aktywnie brali udział w wydarzeniu, dlatego ważnym elementem są warsztaty, które pozwalają na bezpośredni kontakt z ekspertami. Warsztaty dają również możliwość zdobycia praktycznej wiedzy i lepsze zgłębienie istotnych tematów z obszaru Smart City, takie jak np. Otwarte dane, Nowe trendy partycypacji społecznej, AcceliCity – warsztaty dla startupów i innowatorów, Standardy Smart City, Jak zamawiać innowacyjne rozwiązania, Jak zbudować dobry Plan Działań Krótkoterminowych.

Kamil Kawałko

Prezes Zarządu
Innovation Support

Szanowni Państwo,

II Konferencja & Expo Smart Ecosystems 2019, odbędzie się w dniach 29-30 maja 2019 w Gliwicach. Współorganizatorami są Leading Cities oraz Politechnika Śląska, która jest także gospodarzem. Głównym tematem wydarzenia jest inteligentny rozwój miast, a także współpraca z otoczeniem, które tworzą przedsiębiorcy, środowisko naukowe, a przede wszystkim mieszkańcy. 

Chcemy wyróżniać się tym, że wydarzenie odbywa się na kilku płaszczyznach. Oprócz prezentacji oraz paneli bardzo duży nacisk kładziemy na warsztaty, które pozwolą na dokładniejsze zgłębienie tematyki Smart City. 

Przygotowujemy także strefę EXPO, która przeznaczona będzie do prezentacji inteligentnych rozwiązań zarówno przez firmy, jak i organizacje. Specjalne miejsce dla siebie znajdą także start-upy. 

Pierwsza edycja konferencji odbyła się w Lublinie w czerwcu 2018 roku i zyskała uznanie zarówno wśród odwiedzających, jak i prelegentów. Oprócz interesujących prezentacji dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty, na których goście mogli aktywnie poszerzać swoją wiedzę w zakresie budowania ekosystemów, otwartych danych, partycypacji społecznej oraz standardów Smart City. W tym roku również zaplanowaliśmy podobne warsztaty.

Dodatkowo specjalny warsztat dla władz samorządowych oraz uczelni poprowadzi Michael Lake, prezes Leading Cities, który opowie między innymi o swoich doświadczeniach z pracy dla prezydentów USA – Bila Clintona, George W. Busha oraz Baracka Obamy.

Aula Główna, w której będą odbywać się główne prezentacje, wykłady oraz panele, a także strefa EXPO będą dostępne bezpłatnie dla wszystkich zwiedzających, po wcześniejszej rejestracji, a więc także mieszkańców czy studentów.

Serdecznie zapraszam do współpracy i udziału w Smart Ecosystems 2019 w Gliwicach.