20 marca 2019 r. o godzinie 12.00w CiC (Nowogrodzka Square – HubHub) Aleje Jerozolimskie 93 w Warszawie odbyło się spotkanie, podczas którego zaprezentowane została koncepcja konferencji Smart Ecosystems 2019 oraz inne projekty z obszaru Smart City, realizowane zarówno przez Smart Ecosystems, ale również naszych partnerów.

Podczas briefingu zaprezentowane zostały następujące tematy.

Sebastian Kawałko
Smart Ecosystems

Konferencja i Expo Smart Ecosystems 2019

Głównym tematem wydarzenia jest inteligentny rozwój miast, a także współpraca z otoczeniem, które tworzą przedsiębiorcy, środowisko naukowe, a przede wszystkim mieszkańcy. Pierwsza edycja odbyła się w czerwcu 2018 roku w Lublinie, a kolejna odbędzie się 29-30.05.2019 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Thomas Müller, Bart Gorynski
bee smart city

Smart City Guide

Przewodnik Smart City został wydany na początku tego roku Niemczech przez Bee Smart City. Aktualnie jest przygotowywana polska wersja, która będzie miała swoją premierę 29/05 podczas konferencji Smart Ecosystems w Gliwicach.
Publikacja zostanie także rozesłana do miast w całej Polsce.

Oryginalna wersja do pobrania.

Sebastian Grabowski
Architectspl.com

Rekordy Guinessa w programowaniu nowych technologii

Poprzez akcję „Code & Share. Programuj z klasą” jak i „Code & Share. Technologie przyszłości” Fundacja Architectspl promuje naukę i rozwój kompetencji cyfrowych dzieci od najmłodszych lat.

Michael Lake
Leading Cities

AcceliCity 2019

Pierwsza edycja akceleratora zebrała ponad 500 aplikacji startupów z całego świata. Finałowa 10 uczestniczyła w tygodniowych warsztatach w siedzibie Leading Cities w Bostonie z udziałem ekspertów, przedstawicieli samorządów oraz inwestorów.  

Za chwilę rusza kolejna edycja…
leadingcities.org/accelicity

dr Aleksander Orłowski
Politechnika Gdańska

Gotowość do wdrażania rozwiązań Smart

Czy w miastach można to sprawdzić oraz określić w jakim punkcie drogi do Smart City się znajdują. Jakie narzędzia do tego wykorzystać oraz które obszary Smart są dziś kluczowe z punktu widzenia zarządzających miastami.

Przykładowymi wynikami z przeprowadzonych na ten temat badań podzieli się dr Aleksander Orłowski – Politechnika Gdańska.

Aureliusz Górski 
CIC Poland

Koncepcja Urban Innovation i Smart City Hub

Inicjatywa powstaje w w ramach projektu Centrum Innowacji www.cic.com/warsaw w kompleksie biurowym www.varso.com.